Szanowni Klienci,

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz towarzyszącymi jej rozporządzeniami, od 4 listopada 2018 roku wszyscy sprzedawcy są prawnie zobligowani do wydawania Wam świadectw jakości do każdej nabywanej przez Was ilości węgla.

(…)

Art. 6c. 1. Przedsiębiorca w momencie wprowadzania do obrotu paliwa stałego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 4a lit. a i b, wystawia dokument potwierdzający spełnienie przez paliwo stałe wymagań jakościowych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 3a ust. 2, zwany dalej „świadectwem jakości”.

2. Kopia świadectwa jakości poświadczona za zgodność z oryginałem przez przedsiębiorcę wprowadzającego do obrotu paliwo stałe jest przekazywana każdemu podmiotowi, który nabywa paliwo stałe.

Nowe prawo może znacznie wydłużyć sam proces zakupu, ponieważ sprzedający na naszych składach w Starogardzie Gdańskim, Czersku i Puzdrowie muszą każdorazowo do każdego dowodu zakupu wystawić świadectwo jakości i przekazać Państwu jego poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię.

Z tego powodu prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość!

Zachęcamy również do jednorazowego nabywania większych ilości, co zdecydowanie skróci czas oczekiwania na opał w tym sezonie.

Jeżeli chcecie Państwo zapoznać się z nowymi regulacjami w tym zakresie, poniżej udostępniamy treść ustawy oraz właściwych rozporządzeń:

  1. Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw
  2. Rozporzadzenie Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie metod badania jakości paliw stałych
  3. Rozporzadzenie Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie sposobu pobierania próbek paliw stałych
  4. Rozporzadzenie Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie wymagań jakosciowych dla paliw stałych
  5. Rozporzadzenie Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie wzoru swiadectwa jakości paliw stałych

Kup tonę węgla i wylosuj nagrodę! Zapraszamy do nas na skład w Starogardzie Gdańskim po węgiel i nagrodę. Loteria obowiązuje do wyczerpania zapasów. Zapraszamy!

    

W dniach 20-22.07.2017 w Starogardzie Gdańskim odbył się IX Zlot Weteranów Szos, Historia na kołach. Nagrodę główną w konkursie "Naj...pojazd zlotu", czyli 1 tonę naszego węgla otrzymał Pan Zenon. Zapraszamy na relację z imprezy poniżej.

 

Nasz zwycięzca:

 

A my umilaliśmy wszystkim czas naszymi słodkimi krówkami i różnymi gadżetami.

  

 

Informacje o konkursie były na każdym drzewie.

  

Widok na scenę:

 

Klimat imprezy, czyli motory i samochody dawne...


Serdecznie dziękujemy Organizatorom za wspaniałą imprezę!

 

W dniach 14-16.07.2017 w Starogardzie Gdańskim odbył się VIII Zlot Weteranów Szos, Historia na kołach. Nagrodę główną w konkursie "Naj...pojazd zlotu", czyli 1 tonę naszego węgla otrzymała Pani Emilia. Zapraszamy na relację z imprezy poniżej:

 

 

 

 

 

 

Dnia 08.07.2017 odbyło się Święto Pstrąga w Wojtalu, koło Czerska. Na imprezie był również nasz wesoły miś HANSEATIC, który częstował krówkami i informował wszystkich o naszej letniej promocji na węgiel na naszym składzie węglowym w Czersku (naprzeciwko stacji diagnostycznej Babiński, poznaj naszą ofertę TUTAJ). Miś HANSEATIC, jak na Święcie Pstrąga przystało, zjadł smacznego pstrąga i spróbował lokalne wypieki, a później prawie pękł z przejedzenia. Zabrał też ze sobą do domu syrop z mniszka lekarskiego na przeziębienie, za który serdecznie dziękuje Paniom z KGW "Szlachta". Teraz z Waszym syropem i naszym węglem żadna zima nie jest straszna!

Gwiazdą wieczoru była: Cleo, Extazy, AMore Italiano, Cygańskie Gitary, Kabaret Ranchoi strongmen Czapiewski.

Zobacz naszą relację z imprezy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji na stronie:

Facebook Święto Pstrąga Wojtal

oraz w serwisie wizjalokalna.pl

Zapraszamy!

W dniach 30.06-01.07.2017 odbyły się Dni Starogardu 2017, V Wielki Jarmark Kociewski. Na imprezie były takie gwiazdy jak Ewy Farna, Jerzy Kryszak, zespół lemOn, Bracia i The Postman oraz konkurs organizowany przez .... HANSEATIC. Nagroda główna, czyli wielki miś Hanseatic oraz 1 tona węgla trafiła do domu Pani Natalii. Cieszymy się, że po raz kolejny wspieramy imprezę w okolicy naszego składu węglowego!

Zobaczcie relację z imprezy poniżej.

Konkurs Hanseatic na scenie głównej i Pani Natalia, czyli zwycięzca naszego konkursu. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

Wielki miś Hanseatic i 1 tona węgla rozgrzeje dom Pani Natalii i jej rodziny. Miś Hanseatic miał szczęście i trafił w bardzo dobre ręce, a córki Pani Natalii od razu otoczyły go dużą czułością i opieką.

 

Nagrody pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu.

Konkurs i pytania konkursowe naszych uczestniczek. Jak widać Panie odpowiadały z uśmiechem na twarzy.

  

Koncert Ewy Farnej:

 

Jerzy Kryszak na scenie:

 

Koncert zespołu LemON:

 

Koncert zespołu The Postman:

Koncert orkiestry dętej z SCK:

 

 

Serdecznie dziękujemy za profesjonale zdjęcia z imprezy SCK.

Więcej informacji na stronie Nasze Miasto Starogard Gdański oraz stronach Facebook:
Facebook Starogard Gdański
Facebook EWY FARNA
Facebook zespołu lemON
Facebook zespołu BRACIA
Facebook JERZEGO KRYSZAKA

Facebook zespołu The Postman

Sunday the 16th. HANSEATIC Coal&Coke Trading Polska Sp. z o.o. - Joomla Site Templates